- Харківська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
- Федерація незалежних профспілок України
- ЦК профспілки працівників освіти і науки україни
- Офіційний сайт Департаменту освіти Харківської міської ради
- Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради
- Міжнародна організація праці (МОП)
- Городской информационный портал "Весь Харьков"
ФОТОКОНКУРС «ЛЮДИ, ПОЄДНАНІ ПРАЦЕЮ»
З метою широкого висвітлення професійної діяльності працівників різних спеціальностей, пропагування безпечних і здорових умов праці, а також діяльності профспілок, спрямованої на захист трудових прав працівників Федерації професійних спілок України разом з газетою «Профспілкові вісті» проводять фотоконкурс «Люди, поєднані працею».
Конкурс проводиться протягом січня – вересня 2022 року.
Для участі у фотоконкурсі просимо надсилати свій фотодоробок в електронному вигляді (зображення у форматі jpg розміром не менше 560х1920) до 15 вересня 2022 року на ел. адресу varych@fpsu.org.ua з поміткою «на фотоконкурс».
При цьому необхідно обов’язково вказати:
- повну назву підприємства;
- повну поштову та електронну адресу;
- прізвище, ім’я, по-батькові і контактний телефон особи, відповідальної за участь у конкурсі.
Підбиття підсумків фотоконкурсу та визначення переможців здійснює конкурсна комісія. Нагородження переможців проводитиметься 7 жовтня 2022 року до Всесвітнього дня дій за гідну працю.
Переможці фотоконкурсу відзначаються Подякою Голови ФПУ та грошовими винагородами:
І місце – одна премія 3200 грн;
II місце – одна премія 2500 грн;
III місце – дві премії по 2000 грн.
Інформація про результати конкурсу оприлюднюється в газеті «Профспілкові вісті» та розміщується на офіційному веб-порталі ФПУ.
Експозицію виставки кращих фоторобіт буде надруковано в газеті «Профспілкові вісті».
СТРАХОВИЙ СТАЖ: ЯК ПРАЦІВНИКОВІ ПЕРЕВІРИТИ ЙОГО САМОСТІЙНО
Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі, пенсію. Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.
Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).
Основні зміни в трудовому законодавстві на початку 2022 року
Закон України «Про державний бюджет на 2022 рік», який ухвалений Верховною Радою України 2 грудня 2021 року та набуває чинності 1 січня 2022 року, передбачає, зокрема, наступне.
Протягом 2022 ріку мінімальна заробітна плата, яка зросла 1 грудня 2021 року на 500 гривень, становитиме 6 500 гривень на місяць. В жовтні на 3% підвищиться її розмір і становитиме 6 700 гривень. Наступне підвищення мінімальної заробітної плати заплановано з 1 січня 2023 року – до 7 176 гривень.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс 1 грудня 2021 року – до 2 481 гривень і залишиться в тому ж розмірі з січня 2022 року.
З 1 грудня загальний прожитковий мінімум підвищився до 2 393 гривень, для дітей віком до шести років – до 2 100 гривень, від 6 до 18 років – до 2 618 гривень, а для осіб, які втратили працездатність, – до 1 934 гривень.
У 2022 році заплановані два підвищення прожиткового мінімуму: у липні та грудні.
Загальний показник 1 липня зросте до 2 508 гривень, а 1 грудня – до 2 589 гривень; для працездатних осіб – до 2 600 гривень та 2 684 гривень; для дітей віком до шести років – до 2 201 гривень, та 2 272 гривень; для дітей віком 6-18 років – до 2 744 гривень та 2 833 гривень; для осіб, що втратили працездатність - до 2 027 гривень та 2 093 гривень відповідно.
У 2022 році загальний обсяг освітньої субвенції, яка використовується для виплати заробітних плат працівникам закладів освіти, становить 108 млрд. грн, що на 8,8% більше, ніж у 2021 році.
Розмір субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» становить 15,7 млрд. грн; на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти розмір субвенції становить – 250 млн.грн.
З ВОДОХРЕЩЕМ!
З давніх-давен свято Водохреща і Богоявлення Господнього було для українського народу джерелом світлої радості,
очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє.
У цей день вода в річках стає цілющою і цілий рік дарує людям здоров’я та наснагу,
захищає від лиха, наповнює життєдайною енергією.
Прийміть мої щирі вітання і сердечні побажання з нагоди свята Водохреща!
Від усього серця бажаю, щоб освячена у цей день вода
захищала від лиха, наповнювала життєдайною енергією.
Нехай Всевишній освятить ваші серця миром, щастям, радістю, вірою, надією, любов`ю і здоров'ям.
Міцного вам здоров’я, миру, добра, благополуччя, сімейної злагоди та нових звершень!
З повагою
голова Київської
районної організації профспілки Надія МАРТИНОВА
Зарплати освітян зростуть з 1 січня 2022 року
Кабмін встановив розмір підвищень посадових окладів педагогам, а також визначив розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти з 1 січня 2022 року.
Про це свідчить Постанова Уряду від 28 грудня 2021 року № 1391.
Згідно з документом, посадовий оклад зросте на 10% для таких категорій:
- педагогічним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, у закладах спеціалізованої освіти;
- педагогічним працівникам у гімназіях, ліцеях, колегіумах, гімназіях-інтернатах, ліцеях-інтернатах, колегіумах-інтернатах;
- педагогічним працівникам у вищих професійно-технічних училищах;
- педагогічним працівникам у закладах освіти інтернатного типу.
На 20% піднімуть оклади педагогічним працівникам, у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу.
На 25% оклади зростуть у спеціальних закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах).
На 30% підвищать оклади педагогічним працівникам у спеціалізованих будинках дитини, дитячих будинках.
Встановлена доплата за класне керівництво:
- вчителям у 1-4 та підготовчих класах у закладах загальної середньої освіти – 20% від окладу,
- вчителям у 5-11 (12) класах у закладах загальної середньої освіти – 25%,
- викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) – 20%.
Також визначено розмір доплати за перевірку навчальних робіт.
Водночас Уряд своїм рішенням зупинив на рік дію Постанови Уряду Володимира Гройсмана від 10 липня 2019 року № 822, за якою з 1 січня 2022 року мінімальний рівень посадового окладу освітян повинен бути не менше 3,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня прожитковий мінімум – 2481 гривня).
За даними Державної служби статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника України в листопаді 2021 року склала 14 282 гривні – це максимум з початку року і на 237 грн більше, ніж у жовтні (14 045 гривень).З Новим 2022 роком і Різдвом Христовим!
Щиро вітаю Вас із Новим 2022 роком і Різдвом Христовим!
Хай успіх вам всміхається та прийде процвітання у році двадцять другому здійсняться всі бажання. Щоб новий рік був багатий звершеннями і перемогами, приємними зустрічами та яскравими подіями.
Сердечно зичу Вам миру, наснаги, оптимізму, творчості та втілення професійних планів.
З відкритим серцем і любов’ю
Бажаю щастя і здоров’я!
Хай Новий рік зі щастям новим
В Ваш дім господарем ввійде,
І разом з запахом ялинковим
Успіх і радість принесе!
З повагою
голова районної
профспілки Надія МАРТИНОВА
Нові правила роботи та відвідування громадських закладів під час карантину
З 6 грудня набувають чинності зміни до Постанови №1236, які передбачають посилення карантинних обмежень для невакцинованих.
У першу чергу зміни торкнуться роботи та відвідування громадських закладів, театрів, кіно, кафе, ресторанів, спортзалів, готелів тощо.
Які умови роботи та відвідування громадських закладів на жовтому рівні?
Відповідно до змін, на жовтому рівні працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.
Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання.
Наголошуємо, раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень жовтого рівня або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм.
З 6 грудня така опціональність не передбачена: всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів.
Чи відрізняються умови роботи та відвідування громадських закладів на жовтому та червоному рівнях?
Так, відрізняються. Основна відмінність полягає у використанні документів про отримання щеплення. Якщо на жовтому рівні епіднебезпеки можна використовувати документ про отримання однієї дози вакцини (жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063-О), на червоному – лише документ про отримання повного курсу вакцинації (зелений COVID-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію).
Негативний тест чи сертифікат про одужання дозволяється використовувати на обох рівнях епіднебезпеки.
Важливо, що з 6 грудня термін дії жовтого COVID-сертифіката буде зменшений до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не буде валідним.
МОЗ закликає кожного не зволікати з отриманням другого щеплення. Мінімальні інтервали кожної із представлених в Україні вакцин дозволяють зробити другу дозу впродовж 30 днів та отримати зелений COVID-сертифікат.Тиждень безпеки дорожнього руху
Із 15 до 21 листопада 2021 року відбуватиметься другий етап Глобального тижня безпеки дорожнього руху. Перший етап в Україні відбувся у травні цього року.
Шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху відбувається за ініціативи ООН в усьому світу. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.
Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі.
Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про безпечну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.
Серед запланованих заходів Тижня:
- круглий стіл щодо безпеки дітей та молоді на дорогах - в онлайн-форматі, у Міністерстві освіти і науки України;
- вебінар для керівників автотранспортних підприємств з питань дотримання безпеки корпоративного парку;
- щорічний єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах;
- підбиття підсумків щорічного всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відеоробіт національного проєкту «Безпечна країна»;
- всеукраїнська благодійна акція зі збору крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя».
Також у Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод (відзначається у третю неділю листопада) відбудуться поминальні молебні у храмах усіх конфесій.
Загальний План заходів Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху 15-21 листопада можна переглянути на сайті ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України.Георгій Труханов: «Позбавити вчителя доходу, це також не вихід»
8 листопада цього року, відколи набули чинності постанова Кабінету міністрів і наказ МОЗ, держслужбовців і освітян, які не зробили хоча б однієї дози щеплення проти Covid-19, почали відсторонювати від роботи.

З Днем захисника, Днем козацтва та святом Покрови!
У кожного народу є дати, коли вшановують людей, які присвятили життя надзвичайно хоробрій і почесній справі – захищати рідну землю, Батьківщину.
14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке в українській традиції тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів, одночасно з Днем козацтва.Держава відзначає день вшанування мужності та героїзму українських чоловіків – День захисника України.
Це справжнє свято сили духу, самовідданості, лицарства і благородства й усіх тих моральних якостей, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники рідної землі.
З нагоди свята щиро вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України.
Зичимо міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди, мирного неба над головою і гарного настрою
З повагою
голова Київської
районної організації профспілки Надія МАРТИНОВА
З Днем працівників освіти!
Від щирого серця прийміть найкращі вітання з нагоди професійного свята –
Дня працівників освіти!
Величальні слова подяки шлемо всім працівникам освіти за терпіння, мужність ентузіазм,віру у краще майбутнє, за сумлінне виконання свого святого обов’язку – щодня, щогодини сіяти Добре, Святе, Вічне! Нехай заколоситься засіяна вами нива знань, нехай прийдуть до ваших осель справжній добробут,здоров'я, затишок і любов!
Хай щастить Вам в усіх добрих починаннях! Хай успіхи та мудрість супроводжують Вас у повсякденній праці! Бажаємо Вам тепла в серці, гармонії в душі та посмішки на вустах!
З повагою
голова Київської
районної організації профспілки Надія МАРТИНОВА
Як працюватимуть заклади освіти при «жовтому» рівні епіднебезпеки
з 23 вересня Україна перейшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.
«При «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів. Їх перелік опублікований тут. Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Підкреслюю, освітній процес триватиме в дистанційному форматі», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Відповідно до постанови Уряду №1236 від 9 грудня 2020 року (зі змінами) при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:
· відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
· проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).
Сергій Шкарлет також розповів про роботу дитячих садочків, початкових класів і спеціальних шкіл.
«Неодноразово наголошував на тому, що вихованці дитсадків, учні початкової школи та спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками. Тривала «дистанційка» для наймолодших може призвести до непоновлюваних втрат у навчанні. Тому за моєю ініціативою та за підтримки Уряду сьогодні були внесені відповідні зміни до постанови КМУ», – повідомив Міністр.
Зокрема, йдеться про такі зміни:
· умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу НЕ поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;
· такий «виняток» діятиме при «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки.
Міністр звернув увагу на те, що запроваджені Урядом обмежувальні заходи – це кроки до стримування темпів поширення вірусу, до мінімізації ризиків захворюваності серед населення, до збереження економічної стабільності в державі.
Разом з тим у Міністерстві охорони здоров’я мають у планах затвердити чіткий перелік професій виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. До нього включать, окрім освітян, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій.27 вересня - Всеукраїнський день дошкільника
ШАНОВНІ Освітяни!
ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ТА СЕРДЕЧНІ ВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ - ДНЕМ ДОШКІЛЛЯ! МИ ВІТАЄМО ЗI СВЯТОМ ВСІХ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНИХ УСТАНОВ, ЯКІ ВІДДАЮТЬ ЩОДЕННО ТЕПЛО СВОЇХ СЕРДЕЦЬ ДІТЯМ! МИ ВПЕВНЕНІ, ЩО ВАША ДОБРОТА І ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ ПЕРЕТВОРЯТЬ КОЖЕН ДЕНЬ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ У ДИТЯЧОМУ САДКУ В ДЕНЬ РАДОСТІ ТА ЩАСТЯ!
НЕХАЙ ВАШЕ ЖИТТЯ БУДЕ НАПОВНЕНЕ ЛЮБОВ’Ю ВИХОВАНЦІВ ТА ПОВАГОЮ ЇХНІХ БАТЬКІВ, ПІДТРИМКОЮ КОЛЕГ, ТЕПЛОТОЮ РІДНИХ І БЛИЗЬКИХ. НЕВИЧЕРПНА ЕНЕРГІЯ, ОПТИМІЗМ І ВМІННЯ РЕАЛІЗУВАТИ ЗАДУМАНЕ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ВИРІШУВАТИ НАЙСКЛАДНІШІ ЗАВДАННЯ, А ВСІ ВАШІ ПЕДАГОГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ УВІНЧАЮТЬСЯ УСПІХОМ.
МИРУ, ЗДОРОВ'Я, БЛАГОПОЛУЧЧЯ, ТВОРЧИХ ІДЕЙ У ВАШІЙ БЛАГОРОДНІЙ СПРАВІ!
З повагою
голова Київської
районної організації профспілки Надія МАРТИНОВА
Вітання за початком навчального року!
Шановні колеги!
Щиро вітаємо вас із прекрасним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних джерел мудрості.
Першого вересня усі шляхи ведуть до школи – середньої, вищої, школи життя. Розпочинається навчальний рік і для першокласників, і для всіх дітей, і для молоді, і для педагогів та батьків. Проте для усіх це – відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до нових знань, сподівань і звершень.
Упевнені, що цей першовересень принесе нові здобутки й перемоги, а спільна праця, єдність думок та наполегливість стануть запорукою успіхів у справі розвитку української освіти.
Сердечно бажаємо усім міцного здоров’я, віри в себе й натхнення! Будьте мудрими! Нехай у вас і ваших дітей в житті завжди буде місце для знання, добра, які завжди допомагають справлятися з новими викликами сучасного життя. А новий навчальний рік принесе гарний настрій у кожен освітній заклад, кожну родину та кожне серце!
З повагою
голова Київської
районної організації
профспілки Надія МАРТИНОВА
Вітання до Дня Незалежності України!
Шановні колеги!
Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього – обов’язок кожного із нас і усього народу. Сьогодні ми разом святкуємо 30-ту річницю незалежності нашої країни.
Від щирого серця зичу всім вам здоров’я, достатку, миру, щедрої долі, сили й наснаги.
Нехай потужне джерело вашого таланту і натхнення, оптимізму та творча енергія будуть прикладом служіння Україні і примножують її славу.
Бажаю вам, щоб кожний день життя був сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а спільні добрі справи примножать славу рідної України.
З Днем Незалежності України!
З повагою
голова райкому профспілки Надія МАРТИНОВА
З Днем народження міста!
23 серпня ми відзначаємо день народження рідного міста та річницю його визволення від фашистських загарбників.
Сьогодні Харків - потужній європейський мегаполіс, в якому дивовижним чином поєдналися сучасні новобудови та класична архітектура, в якому працюють заводи-гіганти та квітнуть парки, в якому вирує енергія молодості та вшановується велична спадщина минулих поколінь.
Харків завжди був і залишається джерелом творчого натхнення для відомих у всьому світі діячів науки і культури. Це особливе місто з унікальною героїчною історією, яку ми повинні цінувати і пам’ятати.
В цей знаменний день усі харків’яни вклоняються тим, хто ціною власного життя у серпні далекого 1943 року виборював перемогу у страшній війні, хто в повоєнні роки по цеглинці відбудовував зруйноване місто. Це, передусім, ваше свято, шановні ветерани, учасники партизанського опору, діти війни, вдови загиблих. Честь і слава вам, герої війни!
Щиро бажаю усім харків’янами завжди бути патріотами рідного міста. Хай любов до нього спонукає вас на добрі справи, які примножать та збагатять велич і славетну історію Харкова.
Мира, злагоди та благополуччя вам і вашим родинам, дорогі друзі.
З повагою
голова райкому профспілки Надія МАРТИНОВА
З Днем Конституції України!
Дорогі друзі та колеги!
Щиро вітаю вас з Днем Конституції України!
День Конституції України - історична дата в календарі, яка навіки закарбувала волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Основний Закон України – Конституція стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної української держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
Бажаю, щоб це свято об’єднало нас усіх у бажанні змінити життя на краще, проявляти відповідальність, самовіддано працювати, самореалізовуватись і цим забезпечити справжній розквіт України, гідне життя громадян, щасливий завтрашній день наших дітей.
Нехай ніколи не залишає вас віра в світле майбутнє нашої держави, а досвід, творча енергія, сила і розум будуть спрямовані на благо власної родини і українського народу.
У цей святковий день бажаю усім міцного здоров’я, наснаги, невичерпної енергії, оптимізму та нових звершень в ім’я процвітання України! Нехай злагода, мир та добро панують у серцях кожного із нас, а всюди панує світлий настрій, а у душі міцніє почуття гордості за нашу Батьківщину!
Голова районної
профспілки Надія МАРТИНОВА
Зі святом Святої Трійці!
Шановні освітяни!
Вітаємо Вас зі Святою Трійцею! Цієї світлої днини разом зі свіжою зеленню в наші домівки входить мир та висока Божа благодать. Святоє торжеством віри в Бога, духовності та моральності, надає нам сили жити, бути впевненими, що правда та любов завжди перемагають, що віра творить чудеса. Це свято зближує людей, нагадуючи про необхідність милосердя і любові та дає нам нагоду об’єднатися, згадати про вічні духовні цінності, подарувати тепло спілкування рідним та близьким.
Бажаємо Вам добра, благополуччя та сімейного затишку. Нехай Господь вам допомагає у здійсненні усіх світлих задумів, захистить від життєвих негараздів, пошле мир та щастя на нашу землю.
Голова районної
організації профспілки Надія МАРТИНОВА
З Днем захисту дітей!
З Днем захисту дітей!
Міжнародному дню захисту дітей в цьому році виповнюється 71 років
Міжнародний день захисту дітей українці відсвяткують сьогодні, 1 червня. Адже на міжнародному рівні його вперше його відзначили в 1950 році.
В Україні День захисту дітей стали офіційно святкувати з 1998 року, після того, як 27 вересня 1991 року в країні набула чинності Конвенція про права дитини. Давайте оточимо усіх діточок любов’ю і турботою, зігріємо теплом своїх сердець, наповнимо їх життя радістю і впевненістю у собі.
День пам’яті
Шановні колеги!
Щиро вітаю вас із Днем пам’яті та примирення і 76-річчям героїчного подвигу нашого народу – Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!Пам’ятаймо і ніколи не забуваймо ту високу ціну, яку заплатили наші батьки-діди за сьогоднішній мир! І зробимо усе аби наш край був квітучим і заможним. Нехай земля радує щедрим колосом, а небо – погожими днинами!
Сердечно бажаю усім міцного здоров’я, родинного благополуччя, довгих літ щасливого і мирного життя та непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлим, мирнмм і радісним!
З повагою
голова районної організаціїпрофспілки Надія МАРТИНОВА
Вітаємо зі святом весни і праці!
Прийміть щирі вітання з Першотравнем – святом миру і вільної праці! Це день вшанування людини праці, день солідарності, взаємної підтримки трудівників усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.
День Першого травня – це єднання людей, які щодня розбудовують Україну, виховують дітей, лікують хворих, працюють у полях, оберігають кордони, видобувають тепло для усієї держави.
Відповідальна, чесна та віддана праця – це основа розвитку будь-якої країни, а добробут громадян – індикатор успішності держави й розумної політики найвищої влади. А в Україні людина праці заслуговує найщирішої поваги, має бути захищеною і мати гідний рівень життя!
Нехай ці першотравневі дні подарують нам усім мир, тепло, надію на поліпшення життя та впевненість у правильному шляху!
Бажаємо усім успіху, бадьорості й оптимізму!
З повагою
голова районної організаціїпрофспілки Надія МАРТИНОВА
З Великоднем!
Щиро вітаю Вас зі Світлим Христовим Воскресінням – святом відродження, оновлення і надії!
Нехай пасхальні свята сповнять вас вірою у найвищі людські цінності: добро, злагоду та любов! Бажаємо миру, здоров’я й добробуту!
Нехай у ваших серцях завжди будуть радість і душевний спокій.
Успіхів Вам у здійсненні планів і сподівань!
З повагою
голова районної організаціїпрофспілки Надія МАРТИНОВА
Профспілка за підтримку законопроекту про відновлення трудових прав педагогів-пенсіонерів
На прохання профільного Комітету Верховної Ради України в ЦК Профспілки розглянуто проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (щодо відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти, яким призначено пенсію за віком)», реєстраційний № 5365 від 12.04.2021, розроблений народними депутатами України М.Я. Заблоцьким, В.О. Вагнєр та іншими, й спрямував до Комітету звернення, в якому йдеться про необхідність його підтримки та схвалення Комітетом, оскільки зазначені в ньому зміни до закону «Про повну загальну середню освіту» збігаються з позицією Профспілки.
Зазначеним законопроектом передбачено скасування норми статті 22 закону «Про повну загальну середню освіту» щодо укладення з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, трудових договорів строком від 1 до 3 років.
Передбачається також виключення з Прикінцевих та перехідних положень закону «Про повну загальну середню освіту» норм пункту 3, якими було зобов’язано засновників та керівників закладів загальної середньої освіти припинити безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з одночасним укладенням з ними з 1 липня 2020 року трудових договорів строком на один рік.
Законопроектом передбачено, що засновники закладів загальної середньої освіти, керівники закладів загальної середньої освіти до 1 червня 2021 року мають відновити (укласти) безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, з якими вони були припинені за цих підстав.
З цього приводу ЦК Профспілки звернувся також до територіальних організацій Профспілки з проханням провести належну роботу з народними депутатами України від відповідних територіальних округів щодо підтримки зазначеного законопроекту, спрямувати звернення до профільного Комітету, а також до керівників фракцій та груп політичних партій у Верховній Раді України і безпосередньо народним депутатам України щодо невідкладного його розгляду та підтримки.
Зарахування стажу для призначення пенсій
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 1.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Під час підготовки документів для призначення пенсії, а також і під час отримання пенсії виникають питання щодо підрахунку страхового стажу зокрема, як зарахувати стаж до 1 січня 2004 року та після набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».