КИЇВСЬКА РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ
ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ м. Харкова
СТРАХОВИЙ СТАЖ: ЯК ПРАЦІВНИКОВІ ПЕРЕВІРИТИ ЙОГО САМОСТІЙНО

СТРАХОВИЙ СТАЖ: ЯК ПРАЦІВНИКОВІ ПЕРЕВІРИТИ ЙОГО САМОСТІЙНО 27.01.2022

СТРАХОВИЙ СТАЖ: ЯК ПРАЦІВНИКОВІ ПЕРЕВІРИТИ ЙОГО САМОСТІЙНО

Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі, пенсію. Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Як перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж:

  • Треба зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажте мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).

Авторизуватися в особистому кабінеті зручним для вас способом:

  • за кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі);
  • шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунку в одному з 27 банків України (Bank ID);
  • за логіном і паролем — можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.
  • Оберати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».

Окрім анкетних даних ви побачите відомості про:

  • заробітну плату, з якої сплачено страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998 року);
  • страховий стаж (з 2004 року);
  • місця роботи (електронна трудова книжка);
  • періоди отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності.

На вебпорталі Пенсійного фонду України страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.


Повернення до списку