КИЇВСЬКА РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ
ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ м. Харкова
Соціальна політика, допомога, пільги

Соціальна політика, допомога, пільги

11 червня 2009 Верховна Рада ухвалила Закон України  «Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (N 1505-VI) ,  який набрав чинності з 25 червня 2009 року.

Зміни, внесені до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спрямовані на відновлення прав громадян, які звільнилися з роботи за угодою сторін, визнання їх такими, що втратили роботу з незалежних від них обставин, забезпечення виплати їм допомоги по безробіттю з восьмого дня після реєстрації в державній службі зайнятості.

Внесення цих змін відповідає Рішенню Конституційного Суду України від 28.04.2009 р. N9-рп/2009, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення пункту 9 статті 1 та частини третьої статті 23 вищевказаного Закону в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008 р. N799- VI.

З урахуванням цього Рішення Конституційного Суду України особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України) та яким статус безробітного надано, починаючи з 28 квітня поточного року, допомога по безробіттю виплачується в порядку, передбаченому Законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" в редакції, що діяла до внесення в нього змін Законом України N799-VІ, тобто з 8-го дня після реєстрації особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

При цьому звертаємо увагу на ту обставину, що загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю, яка визначена пунктом 4 статті 22 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та складає не більше 360 календарних днів протягом двох років (720 календарних днів для осіб передпенсійного віку – за два роки до настання права на пенсію),  для осіб, які звільнилися з останнього місця роботи за угодою сторін, згідно зі статтею  31 цього  Закону (частина 5 пункт 1), скорочується на 90 днів і не може перевищувати відповідно 270 чи 630 календарних днів протягом двох років.


Повернення до списку