На головну сторінку
Новини
На сайті
Посилання
2018

Внесено зміни на доповнення до Галузевої угоди на 2016-2020 роки

18 квітня у Києві відбулося чергове засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, на якому розглядалися питання:
– практика здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти виборними органами Харківської обласної організації Профспілки в умовах реалізації Закону України «Про освіту»;
– проект змін до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки.

19 квітня пройшов V пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Відкриваючи засідання пленуму Георгій Труханов наголосив, що соціальний діалог сьогодні – це важливий інструментом реалізації соціальної політики держави, ефективний засіб попередження та розв’язання соціальних конфліктів. Він підкреслив, що на галузевому рівні – між Профспілкою та Міністерством – відбувається постійний діалог.

Він також наголосив, що сторони Галузевої угоди засвідчили домовленості забезпечувати контроль за виконанням документу. Сторонами угоди упорядковано низку неврегульованих законодавством трудових та інших проблемних питань, в тому числі робочого часу, умов праці, додаткової оплати за роботу вчителів, вихователів та інших педагогів у певних умовах, викликаних вимогами часу.

Разом з тим, в освітньому законодавстві відбулися зміни, що потребують відповідного відображення в Галузевій угоді. Це стосується змін, які випливають з норм Закону України «Про освіту», «Про Державний бюджет України на 2018 рік», «Про вищу освіту», змін до Бюджетного кодексу України тощо.

Павло Хобзей виступаючи перед учасниками засідання повідомив про основні акценти роботи міністерства сьогодні, зокрема – впровадження освітніх реформ, зміни у підходах оплати праці освітян і науковців та фінансування освітніх установ, інклюзивне навчання, підготовку до запуску Нової Української школи, доопрацювання мовних статей та прикінцевих положень нового закону «Про освіту» тощо.

Заступник міністра відзначив, що Міністерство освіти і науки України погоджується з аналізом виконання зобов’язань за Галузевою угодою і підтримує зміни і доповнення, напрацьовані спільною робочою комісією.

«Цілі у нас одні і нам дуже важливо партнерство з Профспілкою. Сподіваємося, що співпраця Міністерства та Профспілки триватиме й надалі», – завершив Павло Хобзей.

Після виступів та відповідей на запитання пленум схвалити проект змін до Галузевої угоди між Міністерством та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, що підготовлений та узгоджений Спільною комісією, та доручив Голові ЦК Профспілки Георгію Труханову підписати зміни до Угоди від профспілкової Сторони.

Консультации

 
    створення сайту - sdesign.com.ua