На головну сторінку
Новини
На сайті
Посилання
2018

ЗРОСТАННЯ ЗАРПЛАТИ: НЮАНСИ І ЦИФРИ

Розмір мінімальної заробітної плати збільшено та становитиме з 1 січня 3723 грн. Відповідно, зміняться всі похідні показники, до яких належать: розмір фінансових санкцій за порушення трудового законодавства, поріг індексації зарплати, мінімальний розмір ЄСВ, відшкодування втраченого заробітку, оплата вільних від роботи днів під час навчання, вихідна допомога тощо. Прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме: з 1 січня – 1762 грн, з 1 липня – 1841 грн, з 1 грудня – 1921 грн.

В Держбюджеті – 2018 частково враховано профспілкові пропозиції щодо збільшення фінансування освітньої галузі.

Міністерству освіти і науки України, як головному розпоряднику коштів видатки за бюджетною програмою КПКВК 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» встановлено у обсязі 61,7 млрд. грн., що у порівнянні з минулим роком більше на 17,3% або на 9,1 млрд. грн.

У зв’язку з підвищенням з 1 січня 2018 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу зростають розміри тарифних розрядів, а значить – розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів та установ освіти.
Із січня цього року прожитковий мінімум склав 1762 грн (у 2017 році – 1600 грн). Тому розмір І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки відповідно складає 1762 грн,; всі інші розряди також підвищуються на 10,125% з їх заокругленням.
Разом із тим, Кабінетом Міністрів України 11 січня було прийнято рішення про те, що посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок державного бюджету місцевим бюджетам, підвищуються з 1 січня на один тарифний розряд.
Підвищення оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників обіцяють здійснити з 1 вересня 2018 року.
Отож, на сьогодні найнижчий тарифний розряд вихователів та вчителів закладів, що фінансуються місцевими бюджетами, залишився десятим, а тих, що фінансуються за рахунок державного бюджету, зріс до 11 тарифного розряду. Найвищий відповідно складає 14 і 15 розряди.
Профспілка звертає увагу керівників різних рівнів та профспілкових лідерів на необхідності дотримання трудових прав членів профспілки з числа працівників закладів та установ освіти у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2018 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу та просування педпрацівників, робота яких оплачується за рахунок державного бюджету, на один тарифний розряд Єдиної тарифної сітки.

Консультации

 
    створення сайту - sdesign.com.ua