На головну сторінку
Новини
На сайті
Посилання
2017

Закон “Про освіту” прийнято

4 вересня Верховна Рада України 255 голосами із 359 прийняла Закон України "Про освіту". Відповідно до закону, в Україні є: обов’язковою початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки.

Законом встановлено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Відповідно до закону, посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Ця норма вводиться в дію поступово. Зауважимо, що профспілка наполягала на встановленні посадового окладу на рівні трьох мінімальних заробітних плат, а не на рівні чотирьох прожиткових мінімумів, як це було в останній редакції закону.

Документ передбачає систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Планується, що це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватись з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання. Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплатні.

Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів. Закон надає можливість учителям обирати місце та форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, у профільних установах та інших навчальних закладах

Відповідно до закону, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років і не більше ніж два строки підряд.

Закон, безперечно, містить багато важливих і прогресивних моментів, однак питання стимулювання педпрацівнків, як і загалом витрат на освіту, прив’язуються до фінансових можливостей держави, що може, як показує практика, стати перешкодою в реалізації навіть найкра щих ідей.

Консультации

 
    створення сайту - sdesign.com.ua